Dzieje się w klasach I-III i u przedszkolaków

1. DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Moja babcia i mój dziadek to najlepsi są dziadkowie…”. Tymi słowami wnuczęta naszej szkoły chciały podziękować im za trud i dobroć. Za to, że mają dla wnuków cierpliwość, ciepło uśmiechów i kojące dotknięcie dłoni…
Ponieważ święto wypadło podczas ferii a także ze względu na ograniczenia związane z pandemią, nie organizowaliśmy spotkania w szkole. Uczciliśmy ten dzień wykonaniem pięknych laurek z życzeniami i drobnymi upominkami. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne w postaci nagranego filmiku, czym sprawiły wiele radości. Włożyły w to całe swoje serca, radość i uśmiechy z przesłaniem, by przyszłość przyniosła pogodne dni w zdrowiu i szczęściu…
Przedszkolaki z Mirosławia i Nowej Wsi Ujskiej również przygotowały występ dla swoich babć i dziadków. Dzieci rozpoczęły prezentację zimową piosenką. Były też wiersze i taniec. Chociaż w naszym przedszkolu dziadkowie z powodu trwającej pandemii nie mogli się pojawić, cały program został nagrany i udostępniony rodzicom. Każde dziecko wykonało też prezent, którym było serce w ozdobionej ramce.
Drogie Babcie! Kochani Dziadkowie! – wszyscy kochamy Was szczerze i śpiewamy 100 lat!

2. ZABAWA KARNAWAŁOWA

Tuż po feriach odbyła się karnawałowa zabawa przebierańców. Wszyscy rozpoczęli przygotowania strojów, prześcigając się w pomysłach. A potem wszystko było jak na prawdziwym balu – sala, kolorowe baloniki i muzyka zachęcający do wspólnej zabawy. Dzieci nie dały się długo prosić i gdy z głośników popłynęła melodia ruszyły w tany wszystkie barwne postacie – księżniczki, wróżki, piraci czy sympatyczne zwierzątka… Po chwilach wytchnienia przy stole dzieci brały udział w zabawach i konkursach.
Nie brakowało dobrego humoru i uśmiechów, dlatego czas szybko minął i z uczuciem niedosytu kończyliśmy wspólna zabawę. Na pamiątkę wykonaliśmy grupowe fotografie, by po latach rozpoznać wszystkich bohaterów… Dziękujemy, za to, że te chwile pozostaną w naszej pamięci na długo – za organizację, za aktywny udział dzieci, rodziców i nauczycieli oraz za radość, której nie sposób zmierzyć…
Bal karnawałowy w przedszkolu w Mirosławiu odbył się natomiast 9 lutego. Dzieci przyszły przebrane w swoje tajemnicze stroje, które później każde prezentowało. Wcześniej udekorowały salę kolorowymi balonikami i serpentynami. Przy rytmach muzyki każdy przedszkolak przedstawiał swój kostium, a następnie rozpoczął się prawdziwy bal z tańcami i konkursami. Było też karaoke, w którym każdy mógł wziąć udział. Rodzice przygotowali poczęstunek w postaci słodyczy oraz pizzy, gdyż tego dnia akurat przypadało święto pizzy.
Oby wszystko stało się kiedyś miłym wspomnieniem…


3. WALENTYNKI

Walentynki, obchodzone 14 lutego ma długa tradycję – w Europie Zachodniej zaczęto je obchodzić już 500 lat temu. Potem powędrowało do Ameryki, gdzie szybko stało się bardzo popularne. Patronem tego dnia jest postać historyczna – święty Walenty. Dzień Świętego Walentego sprzyja okazywaniu sobie sympatii, życzliwości i miłości. Do najpopularniejszych walentynkowych zwyczajów należy wysyłanie miłych karteczek i liścików podpisanych Twój Walenty lub Twoja Walentynka.
Dzieci z klas młodszych, chcąc podtrzymać tradycję, już od rana obdarowywały się uśmiechem. Można było zaobserwować dużą ilość czerwonych serduszek, piękne walentynkowe dekoracje i stroje. Dzieci w atmosferze tajemniczości wrzucały liściki i kartki do świątecznej skrzynki. Brały udział w kodowaniu, quizach, escape roomie… Był też kaboom i wiele, wiele serdeczności…
Zwycięzcom wszystkich konkursów gratulujemy i dziękujemy za atmosferę panującą tego dnia w szkole. Jednocześnie życzymy dzieciom i dorosłym, by atmosfera życzliwości i wzajemnej sympatii towarzyszyła nam jak najczęściej…

Klasy IV- VIII

 • Misja wykonana! Dołączyliśmy i my do ogólnopolskiej akcji ręcznego przepisywania tekstów J.R.R. Tolkiena, pracując nad str. 708 “Władcy Pierścieni”. Do projektu włączyli się zarówno nasi uczniowie, jak i nauczyciele. Wyszło pięknie! Czekamy obecnie na podsumowanie akcji.

 • Odwiedziliśmy też Muzeum Okręgowe im. S. Staszica w Pile ( kl. 4 i 5 ), aby zobaczyć wystawę czasową pt. “Historia dobranocki”. Na ekspozycji pokazano 15 najważniejszych polskich bajek animowanych. Była to świetna okazja do poznania etapów powstawania dobranocek, obejrzenia kolekcji słynnych – figurkowych – postaci z bajek, jak również przeróżnych przedmiotów kojarzonych z popularnymi tytułami animacji, takich m.in. jak “Miś Uszatek”, “Miś Koralgol” czy “Bolek i Lolek”. Dodatkowo obejrzeliśmy muzealną wystawę stałą, pospacerowaliśmy po pilskiej “wyspie” i zajrzeliśmy do Mc Donald’s.

 • Kolejne klasy odwiedziły remizę OSP w Nowej Wsi Ujskiej w ramach spotkań z cyklu “Straż z Klasą”. Najwięcej uczymy się poprzez działanie i doświadczenie- stąd tak cenne lekcje w praktyce! Dziękujemy serdecznie strażakom za zaproszenie.

 • Dzięki szczególnemu zaangażowaniu dwóch wolontariuszek – Mai i Marysi z kl.6 oraz pomocy uczniów- udało się sprzedać kalendarzyki-cegiełki i tym samym uzbierać blisko 110 zł na rzecz Kacpra Pawłowskiego, objętego pomocą fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych “Pomóż i Ty”. To niezwykły dar SERC. Dziękujemy Wam!

 • Doczekaliśmy się i my! Dzięki fundacji Różowa skrzyneczka – walczącej z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym a dbającej o powszechny dostęp do środków higieny osobistej w przestrzeni publicznej- również i nasza szkoła może pochwalić się taką formą pomocy dla uczennic. Będziemy wspierać zainicjowaną akcję i dbać, aby jej zawartość była pełna. Jesteśmy wdzięczni fundacji, że mogliśmy dołączyć do tej ogólnopolskiej akcji.

 • Sukcesem zakończył się również drugi nasz udział w charytatywnej zbiórce “Złap Gwiazdora dla Seniora”. Przygotowaliśmy prezenty dla konkretnych Seniorów powiatu chodzieskiego- starszej Pani i Pana- wg listy potrzeb. Zakupiliśmy kołdry, poduszki, pościel, ręczniki, odzież i mnóstwo innych podarunków, które zostały dostarczone jeszcze przed świętami. Dziękujemy Wszystkim, dla których los innych nie jest obojętny- naszym rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły! Bez Was nie byłoby to możliwe.

 • Dołączyliśmy też do wspólnej akcji zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu i wypełniliśmy ponad 50 kartek z życzeniami świątecznymi dla osób starszych i samotnych. Zostały przekazane i dołożone do prezentów II edycji – “Złap Gwiazdora dla Seniora” w Chodzieży.

 • Ogromne emocje towarzyszyły nam przy wręczaniu dzieciom z Ośrodka Wsparcia w Pile przy ul. Spacerowej oraz przy ul. Rydygiera ze Specjalistycznego Ośrodka dla Ofiar Przemocy naszych #EmotkowychPożeraczySmutków! Tak wiele satysfakcji dały radosne oczy najmniejszych i prawdziwe szczęście odrobinę starszych. Pani Anna Knap była zachwycona postawą naszej młodzieży, podziwiała jej zaangażowanie i pomysłowość, a mamy wyraziły swoje podziękowania w formie kartki. Tak wiele dała wszystkim ta ogólnopolska akcja( łącznie uszyliśmy 13 dużych poduch i 22 małe )!

 • W sobotę 18 grudnia na sali wiejskiej w Nowej Wsi Ujskiej odbył się Sołecki Turniej Tenisa Stołowego, którego organizatorami byli Sołectwo w Nowej Wsi Ujskiej oraz Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ujskiej. Turniej został rozegrany w pięciu kategoriach. Frekwencja dopisała, gdyż w całym turnieju udział wzięło 26 uczestników. Uroczystego podsumowania turnieju oraz dekoracji najlepszych zawodników dokonali Sołtys Nowej Wsi Ujskiej- Pani Alicja Hajt oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej- Mariusz Kamiński. Ponadto wyróżnieni zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, które ufundowało Sołectwo. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Klasyfikacja końcowa zawodów:

Kategoria Szkoły Podstawowe klasy IV-VI
I miejsce: Olivier Jędrys
II miejsce: Karol Pełechaty
III miejsce: Sebastian Wróbel
IV miejsce: Kacper Mikołajewski

Kategoria Szkoły Podstawowe dziewczęta
I miejsce: Wiktoria Pławuszewska
II miejsce: Wiktoria Czerniak
III miejsce: Martyna Jankowska
IV miejsce: Maja Jessa

Kategoria Szkoły Podstawowe klasy VII-VII
I miejsce: Jan Pawłowski
II miejsce: Mariusz Stawny
III miejsce: Kacper Łabicki
IV miejsce: Franek Kujawa

Kategoria Szkoły Ponadpodstawowe dziewczęta
I miejsce: Aleksandra Rokita
II miejsce: Oliwia Jagła

Kategoria Szkoły Ponadpodstawowe chłopcy
I miejsce: Artur Drzycimski
II miejsce: Hubert Drzycimski
III miejsce: Piotr Basta
IV miejsce: Mikołaj Ilczuk

 • 30.Finał WOŚP to po raz szósty gra obu miejscowości naszej szkoły – Nowej Wsi Ujskiej i Mirosławia dla wspólnego celu- w tym roku krajowej okulistyki dziecięcej.
  Podjęte przez nas różnorodne działania: #nauczycieleszyjądlaWOŚP, sprzedaż ciast, kwestowanie, licytacje na Allegro, e-skarbonki oraz zbieranie kroków w aplikacji Phoenix Kids dały nam wynik, który jest częścią sztabu w Ujściu, i z którego jesteśmy niezwykle dumni: 12 595,18 zł! Tym samym pobiliśmy zeszłoroczny rezultat o 2074,34 zł! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie- wolontariuszom, rodzicom (m.in. piekącym i kupującym ciasta), nauczycielom i pracownikom szkoły, naszym sympatykom i przyjaciołom ( Teamowi Ujście, WTZ w Ujściu, Bartmed Gabinet Rehabilitacji i Masażu w Ujściu, kwiaciarni OXALIS w Pile, TortAnka z Gębic, salon fryzjerski “Małgorzata” w Ujściu), jak również organizatorom – Sztabowi WOŚP w Ujściu oraz UDK za piękną możliwość wspólnego działania, abyśmy PRZEJRZELI NA OCZY!