“Literacko zakręceni” – pod takim właśnie hasłem przebiegał II Gminny Konkurs Gawędziarski zorganizowany 29.05.2019 r. przez naszą szkołę. Na scenie sali wiejskiej zaprezentowało się 13. uczestników ze wszystkich szkół naszej gminy, występując w dwóch kategoriach wiekowych, czyli klasy IV-VI oraz VII-VIII. Poziom tegorocznych finalistów okazał się wysoki, więc jury miało trudne zadanie do wykonania. Ostatecznie udało się wybrać najlepszych.

Kategoria IV-VI: I miejsce – Mikołaj Ilczuk (SP Nowa Wieś Ujska), II miejsce – Kalina Grzeszczak (SP Ujście) oraz Martyna Suwary (SP Nowa Wieś Ujska), III miejsce – Filip Gil (SP Ujście) oraz Oktawia Kubiś (SP Kruszewo)

Kategoria VII/VIII: I miejsce – Mateusz Marchewka (SP Nowa Wieś Ujska), wyróżnienie – Patryk Adamski (SP Kruszewo)

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz gratulujemy udanych występów. Do zobaczenie za rok!