Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego…
W ten wyjątkowy dzień, 21 czerwca 2024r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024. Najpierw pożegnali rok szkolny uczniowie klas I-IV w budynku szkoły w Mirosławiu, następnie uczniowie klas starszych w Nowej Wsi Ujskiej.
O godzinie 8.00 odbyła się Msza Święta w Mirosławiu, w której uczestniczyli uczniowie klas I-IV, nauczyciele oraz rodzice. Następnie zebraliśmy się na boisku szkolnym gdzie dyrektor Mariusz Kamiński podziękował zgromadzonym za całoroczną pracę i pogratulował sukcesów naszym uczniom. Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz wychowawcami do sal lekcyjnych by we własnym gronie odebrać świadectwa. Najlepszą uczennicą została Mają Ilczuk z klasy IV. Uczeń klasy trzeciej Kacper Pawłowski otrzymał nagrodę za najlepszy wynik w szkolnym konkursie matematycznym Kangur, a uczeń klasy drugiej Nikodem Fąferek otrzymał za 100 procentową frekwencję.
Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego w Nowej Wsi Ujskiej licznie zebrali się goście reprezentujący Miasto i Gminę Ujście na czele z Burmistrz Ujścia, Panią Małgorzatą Cichostępską. Mieliśmy także zaszczyt powitać Reprezentantów społeczności lokalnej, a także rodziców, nauczycieli, uczniów, pracowników obsługi i emerytów naszej szkoły.
Szczególnie ciepło myślimy dziś o Absolwentach, dla których ten dzień był ostatnim w murach tej szkoły. Mogliśmy dziś podziwiać Ich różne talenty, bo nie zabrakło uroczystego poloneza, gry aktorskiej i wielu chwil wzruszeń. Ciepłe słowa skierowali w stronę Absolwentów także uczniowie klasy 7. Zakończenie roku to czas podsumowań, wręczenia nagród, listów pochwalnych, gratulacyjnych i podziękowań.
Dyplom ukończenia szkoły odebrał Marcin Terka, którego mieliśmy przyjemność poznać i życzymy Panu Marcinowi dużo zdrowia. Wśród osób, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem znaleźli się: z klasy IV- Maja Ilczuk, Maja Głowacka, Kamil Szwemiński, Ksawery Wrzochal, Oliwia Piechocka i Zuzanna Przystasz, z klasy V- Zuzanna Pawlus, Martyna Niemczyńska, Maja Chmiela, Adam Jankowski i Oliwier Latanowicz, z klasy VI- Faustyna Kaźmierczak i Kalina Lipińska, w klasie VIII-Maja Jessa, Piotr Englot i Sergiusz Kotapka.
Słowa uznania kierujemy także do Mai Ilczuk, która zdobyła tytuł Najlepszego Ucznia, natomiast statuetki Absolwenta i Honoriusza Szkoły ex aequo otrzymali: Maja Jessa i Piotr Englot, a tytuł Najlepszego Sportowca przypadł Oskarowi Łabickiemu, uczniowie odebrali z rąk Pana Dyrektora, Mariusza Kamińskiego, przepiękne statuetki, a Maja Ilczuk i Martyna Niemczyńska otrzymały nagrody rzeczowe za wysokie wyniki w nauce ufundowane przez Burmistrz Ujścia. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy z Was dumni!
Na uroczystym apelu słowa podziękowania skierowano do uczennic zaangażowanych w pracę Samorządu Uczniowskiego: Mai Jessy, Mai Chmieli i Marii Greckiej, a także uczniów działających w Kole Wolontariatu: Sergiusza Kotapki, Marty Kani, Mai Jessy, Marii Greckiej, Martyny Niemczyńskiej, Adama Jankowskiego, Zuzanny Pawlus i Mai Chmieli.
Nie byłoby szkoły bez wsparcia rodziców i przyjaciół naszej szkoły, którzy także otrzymali imienne podziękowania.
Na uroczystym apelu pożegnaliśmy także naszych pedagogów: Panią Lidię Wasilewską i Panią Dorotę Zielińską, życzymy wszystkiego dobrego i dziękujemy za czas spędzony w murach naszej szkoły.
Wszystkim naszym uczniom oraz nauczycielom życzymy udanych wakacji i z plecakiem pięknych wspomnień spotykamy się 2. września!