W piątek, 13 października 2023, w sali wiejskiej Nowej Wsi Ujskiej odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Na początku uroczystości dyrektor szkoły Pan Mariusz Kamiński podziękował nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za ich zaangażowanie. Następnie uczennica klasy 4, Maja Ilczuk zapewniła „pierwszaków”, że szkoła serdecznie ich przyjmuje i w tym ważnym dniu „w całej szkolnej społeczności dużo jest radości”.

Najmłodsi, wspierani przez swoich Rodziców i wychowawczynię p. Jolantę Kujawę, podkreślali, jak wiele satysfakcji daje im codzienne poznawanie świata, stawianie pytań i nauka coraz to nowych rzeczy. Pierwszoklasiści pięknie recytowali, śpiewali, tańczyli i grali na instrumentach – mając swojego niezwykłego dyrygenta Kajtka. Aron wesoło śpiewał o tym, że “nowym wyzwaniom trzeba sprostać – szkolnej to przygody start!” Pan dyrektor Mariusz Kamiński dokonał, po uroczystym ślubowaniu uczniów kl.I, ich pasowania.

Na uroczystości gościliśmy Burmistrza Ujścia p. Romana Wroteckiego, Przewodniczącą Rady Miejskiej w Ujściu p. Cecylię Witczak, Radnego Ujścia p. Andrzeja Piechockiego, sołtys Nowej Wsi Ujskiej p. Alicję Hajt, szanownych emerytów, pracowników, rodziców i uczniów naszej szkoły.

Wierzymy, że “Tutaj każdy swe odnajdzie miejsce”- ze szczególną uwagą i troską patrząc na najmłodszych uczniów – bowiem staramy się doceniać, a nie oceniać. Program artystyczny kl. 5 i 7 niósł przesłanie bycia wdzięcznym wszystkim tym, dzięki którym dzieci i młodzież mogą wzrastać i rozwijać się zgodnie ze swoim tempem, jak i spełniać marzenia, które są na wyciągnięcie ręki, bo “gdy przestałem czekać na coś ważnego, to wszystko nagle stało się ważne…”.

Trzymamy kciuki za uczniów klasy I, życząc, by nauka była dla nich zawsze niezwykłą przygodą!