Tydzień Uczniowskiej SuperMocy – Rozpoczęliśmy go zadaniem mającym na celu zmotywowanie naszych uczniów do większej wiary w siebie, dlatego korytarz szkolny stał się niczym gabinet luster zawierających słowa i zwroty, które często chcemy usłyszeć, a nie mamy na to możliwości. Lustra przemówiły do nas, wywołując uśmiech na twarzach wielu. Dodatkowo nasze przedszkolaki samodzielnie przygotowały oraz patrzyły na świat przez okulary SUPERMOCY. Dzięki nim świat z pewnością okazał się piękniejszy, a maluchy pewniejsze siebie. Kolejny dzień TUS przebiegł on pod hasłem różnego rodzaju słów.
“Przemówiły” do nas między innymi szkolne drzwi, motywując do działania i dodając sił. Dodatkowo uczniowie klas 1-4 mogli zabrać ze sobą to, czego akurat dzisiaj potrzebowali, czyli m.in. energię, uśmiech lub siłę. Czasami potrzebujemy właśnie takiego zwykłego słowa, które doda nam skrzydeł.
Wierzymy, że słowa mają moc! Tym razem bardziej w formie poetyckiej…! Dlatego też poruszeni ich przekazem i siłą, postanowiliśmy zebrać w amatorski tomik wiersze gminnej poetki Ujścia- o nadanym przez nas pseud.- “Pełki”. Członkowie koła wolontariatu “Sieje się” zilustrowali teksty, złożyli je i wydrukowali. Teraz pora na to, aby pokazać je mieszkańcom naszych wsi i gminy, a zdobyte ze sprzedaży środki przekazać na szczytny cel.
Rozpoczęliśmy także zadanie o nazwie “Kamyki mocy”, które jako pierwsi przygotowali uczniowie klasy 2, a następnie pierwszaki, które również obdarowały medalami kolegów i koleżanki.
W budynku w Nowej Wsi Ujskiej na korytarzu szkolnym można było “dodać sobie skrzydeł” i poczuć moc z nich płynącą. We wrześniu uczniowie z klas 1-4 przygotowali takie skrzydła wiary we własne siły. Te natomiast, które pojawiły się w NWU, składają się z piór-zakładek, którymi zostaną obdarowani starsi uczniowie na pamiątkę TUS. Skrzydła są po to, aby przypominać uczniom o ich wartości i sile. Dodatkowo klasę 6 ozdobił piękny sznur zawierający połączenie liter imion dzieci ze zbiorami cech, którymi się oni charakteryzują.
Dzięki superskrzydłom, szybowaliśmy wysoko i bardzo chcemy trwać w tym locie- naszych zdolności, pomysłów i pasji!

Jednym z proponowanych zadań TUS było nagranie naszej własnej wersji znanej piosenki. Wybraliśmy GrubSona “Na szczycie ” i stworzyliśmy do niej tekst poświęcony życiu fair play i walce…o marzenia.
Przebój GrubSona szczególnie poruszył serca w odniesieniu do postaci Tomasza Mackiewicza- tego, który góry ukochał, i tego, którego góry straciły. Jego historia to dowód na wiarę w siebie, zawierzenie własnej drodze i pozostaniu sobą. Tym kierowaliśmy się i my, stając “Na szczycie”!
Się porobiło😜!

Każdy z nas jest unikatem o wyjątkowych zdolnościach. Jeśli trudno nam je odkryć i nazwać, z pomocą pospieszą szkolni przyjaciele i koledzy. To dzięki dostrzeżeniu zalet innych wręczyliśmy dyplomy każdemu uczniowi kl.5-8 naszej szkoły. Kategorie były najróżniejsze i niekiedy baaaaardzo spersonalizowane ( jak np. najszybsze ubieranie się na zajęciach wychowania fizycznego, jazda na rolkach do tyłu, najdłuższe włosy w szkole czy najlepsze testowanie rowerów).Dyplomy pomogły nam poczuć się wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju- bo jest to prawdą!
Nasze przedszkolaki natomiast postanowiły przygotować swoje kamyki mocy i przyjaźni. Powstały prawdziwe talizmany. Dodatkowo starali się nimi bawić, słuchać ich, czuć je, oglądać, a także tworzyć kompozycje kamienne i liczyć. Nie do wiary, co wyczarowali ze zwykłych- polnych kamieni!
W budynku szkoły w Nowej Wsi Ujskiej można było również zrobić sobie zdjęcie upamiętniające ten wyjątkowy tydzień.

Jednym z proponowanych zadań TUS było nagranie naszej własnej wersji znanej piosenki. Wybraliśmy GrubSona “Na szczycie ” i stworzyliśmy do niej tekst poświęcony życiu fair play i walce…o marzenia.

Zobacz prezentację supermocy uczniów