Chyba nigdy aż tak z powrotu do szkoły 1 IX nie cieszyli się wszyscy – zarówno pracownicy, rodzice, jak i uczniowie! Czas nauki zdalnej, a także izolacji, zamknięcia był tak trudnym, że ze wzruszeniem przestępowaliśmy progi szkoły i naszych klas. Otrzymana lekcja tego, czym może nas życie i świat zaskoczyć, spowodowała znaczącą zmianę. Musimy doceniać chwile, bo to z nich składa się dzień. Dlatego też nie brak w nas zapału, energii i pomysłów, które chcielibyśmy w tym roku szkolnym zrealizować. Oby tylko było to możliwe…!

Co już za nami, choć to dopiero początek ?

 • “Balladyna” Juliusza Słowackiego była dziewiątą lekturą kolejnej odsłony Narodowego Czytania. My również podjęliśmy się danego wyzwania, nagrywając głosową interpretację fragmentów dramatu w kl.8. a zbiór afiszy teatralnych pozwolił na analizę języka plakatu na języku polskim ( u nas 4 IX 2020r.).

 • 15 września w wielu szkołach i przedszkolach powstają wyjątkowe oraz niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki i tak było również u nas. Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent. Już od kilku lat przyłączamy się do tego wyjątkowego dnia. W tym roku uczniom klas 1-4, przedszkolakom z Mirosławia oraz ich wychowawcom udało się również stworzyć wspólnie coś oryginalnego, a mianowicie skrzydła wiary we własne siły, które ozdobiły szkolny korytarz oraz stały się inspiracją do sesji fotograficznej.

 • Sobotę na dwóch kółkach mamy już za sobą (19 września br.). Grupa 25 osób wraz z opiekunami wyruszyła na rajd rowerowy. Wszyscy uczestnicy przebyli trasę 17, 7 km. Pierwsi uczniowie rozpoczęli rajd w Nowej Wsi Ujskiej, a następnie dołączyli do nich koledzy i koleżanki z Mirosławia. Trasę Nowa Wieś Ujska –Mirosław –Jabłonowo -Węglewo-Nowa Wieś Ujska-Mirosław udało nam się pokonać w bardzo dobrych humorach i bez nieplanowanych przygód. Nasza młodzież spisała się na medal. Na zakończenie wspólnie rozegraliśmy mecz piłki nożnej oraz wykonaliśmy kilka zadań sprawdzających umiejętności matematyczne związane z pomiarami oraz wyznaczaniem trasy. Czas spędzony na świeżym powietrzu z pewnością wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie.

 • 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Pierwsza edycja tego dnia zorganizowana była w 2001 roku wspólnie przez Radę Europy oraz Unię Europejską i odniosła ogromny sukces, wzbudzając zainteresowanie milionów ludzi w 45 uczestniczących w tym wydarzeniu krajach. W ramach obchodów Dnia Języków podnoszono zalety językowej różnorodności Europy oraz propagowano uczenie się języków. Każdego roku staramy się świętować trochę inaczej. Były już quizy, plakaty, fotobudki itp. W tym roku każda z klas 1-4 przeniosła się do innego kraju, podsumowując wiedzę o nim przygotowaniem elementu dekoracji szkolnego korytarza. Dodatkowo udało nam się nauczyć krótkich powitań w kilku językach. Okazało się, że dzieci potrafią powitać się w językach: francuskim, włoskim, niemieckim, szwedzkim i wielu innych. Efektem finalnym jest krótki filmik podsumowujący ten językowy dzień, w którym nie mogło zabraknąć piosenki, która towarzyszy nam już w tym dniu od kilku lat, czyli “Hello to all the children of the world” (wyk. Wee Sing).

 • 28 września był wyjątkowy dla przedszkolaków z Nowej Wsi Ujskiej, którzy obchodzili swoje święto oraz zostali Czas minął im szybko i wesoło. Najpierw były zabawy przy muzyce, a potem oglądanie przedszkolnych zdjęć i zabawy ze słomkami. Nie zabrakło również konkursu przedszkolnego. Pan Dyrektor pasował dzieci, które dołączyły do nas w tym roku. Był też tort i słodki poczęstunek. Na koniec przebieranki i zdjęcia w fotobudce. Uśmiechy dzieci mówiły same za siebie. Życzymy naszym najmłodszym kolegom i koleżankom samych kolorowych dni, takich jak dzisiaj!

 • Zgodnie z obowiązującym dniem – Dniem Głośnego Czytania – 29 września stawialiśmy właśnie na czytanie. Każde: i głośne, i ciche, i wspólne! Sięgnęliśmy po książki, niekoniecznie lektury obowiązkowe, i wchodziliśmy w ich świat. Skutecznie! Niektórzy uczniowie od razu wypożyczyli je do domu. Oglądaliśmy spoty reklamowe “Czytaj, zobacz więcej!”, memy dotyczące czytelnictwa, animacje. Sami też odgrywaliśmy role, czytając fragmenty np. “Morza” Gortata, “Przepraszam, czy tu straszy” Przewoźniaka czy “Baśnioboru” Mulla. Było twórczo i ciekawie.
  Dzieci młodsze też włączyły się w ten dzień i pod hasłem „przerwa z książką” czytały fragmenty książek z klasowej i szkolnej biblioteki. Nie zabrakło czytania z podziałem na role i minikonkursu prezentacji dowolnego fragmentu tekstu. Odbyły się też ciekawe lekcje biblioteczne z czytaniem w roli głównej. Oby było to zachętą do częstego spotkania z książką.
 • 30 września w przedszkolu w Mirosławiu odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka połączona z Dniem Chłopca. Grupa starszaków wraz z Panem dyrektorem powitała sześcioro nowych dzieci. Przedszkolaki uczciły ten dzień tańcami, piosenkami i wspólną zabawą. W organizacji pomogli rodzice, dzięki którym dzieci zostały obdarowane upominkami. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Efektem wspólnej zabawy są kolorowe, jesienne drzewa, które dzieci wykonały w grupach. Z radosnymi minami, ale też żalem żegnaliśmy dzisiejszy dzień.

 • Dzień Chłopaka, chociaż trochę inny niż każdego roku, okazał się bardzo udany.
  Wszystkie klasy obchodziły go w budynku szkolnym tylko we własnym gronie. Połączył ich jednak jeden element męskiej garderoby, czyli krawat. Począwszy od przedszkolaków, aż po najstarszych chłopców nie było nikogo, kto nie wyglądał dzisiaj elegancko. Niektórzy przygotowali krawaty samodzielnie, biorąc tym samym udział w konkursie szkolnym, inni skorzystali z gotowych krawatów pożyczonych z szaf tatusiów. Wszyscy natomiast otrzymali krawaty-niespodzianki od Rady Rodziców. Koleżanki oraz panie przygotowały wiele atrakcji takich jak np. gra dotycząca męskich bohaterów literackich. Kto jest kim i jaką ma moc? Chłopcy kolejno musieli wejść w odpowiednie role i wykonać niełatwe zadania: wyjawić ojcu Romea miłość do Julii, zarzucić Mickiewiczowi uśmiercenie Ordona, napisać (tym razem bezbłędnie) słynny list Dyndalskiego – sługi Cześnika. Były także konkurencje sportowe, takie jak rzucanie lotkami do tarczy, czy też zadania fryzjerskie oraz wiele innych. Dodatkowo klasy 7 i 8 wybrały się po zajęciach lekcyjnych na film “Tarapaty 2” do kina Noteć w Chodzieży. Natomiast nasi młodsi koledzy z klas 1-4 zostali zaproszeni na ognisko i spędzili miło czas na świeżym powietrzu. To był zdecydowanie ten dzień, który zapamiętamy na długo!

 • 2 X – Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
  Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Również w naszej szkole uczniowie świętowali ten dzień, uczestnicząc w różnego rodzaju zabawach. Uczniowie klasy 3 i 4 przy okazji działań związanych z mnożeniem, uczyli się również kodowania. Było też matematyczne domino oraz kody QR. Najwięcej emocji wywołała zabawa, w której trzeba było nie tylko wykazać się znajomością tabliczki mnożenia, ale także refleksem. Uczniowie klas 6-8 rywalizowali o tytuł “Mistrza Tabliczki Mnożenia”, który przypadł uczennicy klasy 6- Nikoli Piechockiej. Nikola bezbłędnie podała aż 99 prawidłowych odpowiedzi na 100. Drugie miejsce zajął Łukasz Szwemiński z kl. 7, a trzecie – Franek Pełechaty z kl. 6 (chłopcy pomylili się dwukrotnie, a o zajętym miejscu zdecydował czas). Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę. Za rok na pewno to powtórzymy!
 • Każdy jest poetą, nawet jeśli nie ma o tym pojęcia. Poezja to nasz własny, odrębny świat i nasze spostrzeżenia. A jak jest naprawdę? O tym mogli przekonać się uczniowie klasy szóstej, którzy na lekcji języka polskiego próbowali tworzyć wiersze korzystając z wyrazów i liter wyciętych z gazet. Zaś w klasie 8 zapomniany spiner wrócił do akcji! Tym razem przydał się idealnie do konstrukcji zdań współrzędnie złożonych. Spójnikowa ruletka zaskoczyła uczniów!

 • 6 października ogłoszone zostały wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021. Uczniowie z klas 5-8, po zapoznaniu się z programami wyborczymi kandydatów, w dniu 1 października zadecydowali, kto powinien dbać o ich uczniowskie sprawy. W rezultacie nową przewodniczącą została Julia Jessa (8 kl.), jej zastępcą Martyna Suwary (6 kl.) oraz członkami: Wiktoria Pławuszewska ( 6 kl.) i chłopcy z klasy 8 – Piotr Basta i Mikołaj Ilczuk. Nowemu samorządowi życzymy owocnej pracy!

 • Klasy I – III ( wrzesień/październik ): było pożegnanie lata, powitanie jesieni oraz związane z tym spacery. Ciekawe zajęcia plastyczne, na których królowała masa solna i wykonane z niej jesienne liście, zwierzątka, kluski, makarony, czyli twórczość własna. Dodatkowo wybrane zostały samorządy, które będą dbały o sprawy klasowe. Czas spędzony w szkole wraz z kolegami i koleżankami mija zdecydowanie za szybko.

 • “Drogim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych pomysłów, które podszeptuje serce oraz cierpliwości i wytrwałości.” Te ważne słowa z okazji Dnia Edukacji Narodowej skierowali do nas uczniowie i rodzice. I choć nie mogliśmy w tym roku spotkać się wszyscy razem, dzieci i młodzież postarały się, aby ten dzień był wyjątkowy. Samorząd Uczniowski przygotował kolorowe balony, które kryły sentencje będące wyrazem wdzięczności, klasy 1-4 przekazały karteczki-serduszka. Nie zabrakło też słodkich podziękowań od klas starszych. Cieszymy się wszyscy tymi chwilami, które pokazują, że mimo koniecznego dystansu- jesteśmy duchowo razem!

 • 13 października oficjalnie do społeczności uczniowskiej dołączyło dziesięcioro uczniów klasy pierwszej. Pan Dyrektor Mariusz Kamiński pasował na ucznia:  Igora, Janka, Kamila, Ksawerego, Maję I., Maję G., Oliwię, Tomasza, Wiktora oraz Zuzannę. Jak na pierwszaków przystało zaprezentowali się przed starszymi kolegami i koleżankami z klasy II oraz wychowawcami piosenkami ( „Pierwszaczek” , „Piosenka na dobry początek” ), jak również piękną recytacją. Tym razem nie było z nami rodziców, ale zapewniamy, że mogą być oni dumni ze swoich dzieci, gdyż byli znakomici i spisali się na medal.