23 września 2019. na przyszkolnym „Orliku” odbył się, można już powiedzieć, coroczny Turniej Piłki Nożnej „Karol”. Nazwa turnieju pochodzi od imienia wielkiego Polaka, św. Jana Pawła II – Karola Wojtyły i ma na celu przypominać nam tę wybitną postać. Ponadto zawody mają propagować zdrowy, aktywny sportowo, wolny od nałogów styl życia. Organizatorem turnieju jest Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ujskiej.
W turnieju, który jest skierowany do uczniów szkół gminy Ujście wzięło udział siedem drużyn. Młodzi zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w kategoriach wiekowych roczników 2005–2006 i 2007-2009. Sędzią zawodów był pan Mariusz Grecki.

W młodszej kategorii brały udział trzy zespoły. Ostateczne wyniki były następujące:
1. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ujskiej, 2. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ujściu, 3. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kruszewie.
W kategorii 2005-2006 rywalizowały cztery drużyny. Oto wyniki:
1. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ujściu, 2. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kruszewie – zespół 1., 3. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ujskiej, 4. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kruszewie – zespół 2.

Gratulacje dla wszystkich młodych piłkarzy i piłkarek za zaangażowanie i grę fair-play.
Do zobaczenia w Nowej Wsi Ujskiej w przyszłym roku szkolnym!