12 kwietnia, podczas II Konferencji Instytutu Orientalistyki UAM “Szata zdobi człowieka, czyli o strojach w Azji i w Afryce”, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 4 im. M.Kopernika, został podsumowany IV Powiatowy Konkurs Poetycki Haiku. Laureatem III msc.🥉 w kategorii klas 6-8 szkół podstawowych został uczeń naszej szkoły – Volodymyr Melnyk.👏 Nagrody pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Piły oraz Instytutu UAM wręczała Pani prof. dr hab.Estera Żeromska. Dziewięcioro naszych uczniów uczestniczyło także w wykładach poświęconych m.in. historii strojów Orientu, takich jak qipao, hanbok, kimono czy sari. W dalszej części – warszatowej- uczyliśmy się  sposóbów ich zakładania, jak również sami mogliśmy je włożyć. Okazało się to niezwykle tudną sztuką i całkiem niezłym wyzwaniem…! 👳🎎🧕 W finale konferencji uczyliśmy się tańca tureckiego – halay oraz tańca beduińskiego. Piękno świata tkwi w jego różnorodności. 🌏 Dziękujemy, że mogliśmy się tak wiele o nim dowiedzieć!