18 września 2019 r. w RCK w Pile odbyła się uroczysta gala wręczania nagród dla uczestników V edycji ogólnopolskiego konkursu „List do taty”. Patronem wydarzenia jest Senat Rzeczpospolitej Polskiej, zaś pomysłodawcą senator Mieczysław Augustyn.
Sześcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie: z kl.5 – Wiktoria Pławuszewska i Martyna Suwary, z kl.6 – Oliwier Fąferek, Jagoda Górecka, Jan Pawłowski i Alicja Westwal. Ich listy były niezwykle osobiste, wzruszające, ale też i zabawne.
Biuro senatora wysłało zaproszenie do 122 szkół podstawowych, z których spłynęło ponad sto czterdzieści prac konkursowych.
Cieszymy się ogromnie, ponieważ 1.miejsce zajęła uczennica naszej szkoły – Martyna Suwary, która w finale ogólnopolskiego konkursu w dniu 25 września br. w Warszawie reprezentowała okręg senatora Augustyna ( 5 powiatów ). Uroczystość została połączona ze zwiedzaniem sejmu i senatu oraz wizytą w Centrum Nauki Kopernik. „Dzięki tym listom, przez takie wyjątkowe drzwi, jakimi są myśli i serca dzieci, my, politycy, możemy wejść do domów polskich rodzin i poznać ich dramaty, radości, tęsknoty” – mówił przewodniczący Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Mieczysław Augustyn. Jak dodał, listy uwrażliwiają nas też na rolę ojca w rodzinie. Dziękował senatorom i nauczycielom za ich zaangażowanie w organizację konkursu. Zaapelował, aby Senat następnej kadencji kontynuował konkurs. Gratulując zwycięzcom i laureatom, marszałek Stanisław Karczewski podkreślił, że wszystkie listy przepełnione są miłością, pokazują też jak ważne są więzi rodzinne. „Sztuka pisania listów zamiera. Warto zachęcać do ich pisania” – zaznaczył marszałek, dziękując nauczycielom za „skuteczne zainteresowanie dzieci konkursem”. Zapewnił też, że konkurs będzie nadal organizowany przez Senat. Podczas uroczystości 3 konkursowe listy przeczytał znany dziennikarz – Krzysztof Ziemiec.
W 5. edycji konkursu wzięło udział 2431 uczniów z klas czwartych i piątych 396 szkół podstawowych. W jej organizację zaangażowało się 33 senatorów. Konkursowy list miał opisywać relacje z tatą, ojczymem czy ojcem zastępczym. Cieszymy się ogromnie z powodu sukcesu naszej uczennicy!

>>> Zobacz dyplom Martyny